WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ

ul. Sobótki 23, 37-700 Przemyśl

KONTAKT
Dziś jest:

Tel./fax
16 670-15-16

Adres:
UL. SOBÓTKI 23
37-700 PRZEMYŚL

DANE TELEADRESOWE

PRACOWNIA PLASTYCZNA

W pracowni plastycznej uczestnicy rozwijają umiejętności plastyczne i poczucie własnej wartości. Głównym i ważnym celem pracowni jest usprawnianie uczestników w wielu dziedzinach życia, zwłaszcza zawodowego i społecznego. Pracownia plastyczna poprzez różne formy terapii realizuje cele rehabilitacji zawodowej i społecznej. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami plastycznymi, rozwijają i doskonalą sprawność manualną, stają się bardziej kreatywni, pomysłowi i twórczy. Dzięki temu rozwijana jest inwencja twórcza, wyobraźnia, kształtowane są potrzeby estetyczne, cierpliwość, a także dokładność w wykonywaniu prac oraz zainteresowania i rozwój wyobraźni artystycznej. Podczas zajęć w pracowni ćwiczona jest koordynacja wzrokowo- ruchowa, spostrzegawczość w wykonywaniu zadania, dzięki czemu prace są starannie i estetycznie wykonane.

W pracowni odkrywane są indywidualne talenty twórcze uczestników, którzy chętnie poznają nowe techniki plastyczne i wykorzystują je w procesie tworzenia nowych prac.

W pracowni pracuje pięciu uczestników. Każdy z nich pracuje na miarę swoich możliwości zgodnie z planem pracy pracowni. W pracowni powstało wiele prac malarskich, wyklejanek z papieru, bibuły. Prace uczestników biorą udział w konkursach.

W pracowni wykonujemy prace takie jak:
- prace rysunkowe,
- malowanie obrazów różnymi technikami malarskimi,
- prace rękodzielnicze z papieru i z bibuły,
- wykonywanie ozdób i dekoracji,
- wykonywanie kartek okolicznościowych,
- robienie stroików świątecznych,

Ponadto w pracowni plastycznej rozwijane są zainteresowania pracą twórczą i poszerzanie wiedzy uczestników o zagadnienia z zakresu sztuki.

Plan działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przemyślu